Instalacje elektryczne

Nowoczesna instalacja elektryczna - Bolesławiec

W obecnych czasach niemal wszystkie urządzenia wymagają podłączenia do zasilania elektrycznego aby móc działać poprawnie. Dochodzimy do kluczowego stwierdzenia że nowoczesna instalacja elektryczna jest bardzo ważna dla naszego funkcjonowania w domu, biurze czy w zakładzie produkcyjnym. Dobrze działająca bezawaryjna i bezpieczna instalacja elektryczna Bolesławiec jest kluczem do wygodnego funkcjonowania w codziennym życiu. Dlatego instalacja elektryczna musi odpowiadać współczesnym standardom montażu.

Statystycznie z każdym rokiem przybywa urządzeń elektrycznych w domach i mieszkaniach więc tak istotne jest poprane rozmieszczenie instalacji elektrycznej, aby spełniała przyszłościowe wymagania wszystkich użytkowników. Warto z wyprzedzeniem zaplanować i zainstalować większą ilość gniazd, włączników czy oświetlenia. Z pomocą przychodzi nam technologia która umożliwia nam montaż instalacji w sposób ułatwiający późniejszą rozbudowę. Nie podchodzimy do instalacji elektrycznych w sposób oszczędnościowy i staramy się wytłumaczyć klientowi że wdrażane obecnie rozwiązania w przyszłości okażą się zbawieniem dla lokatora do dalszego funkcjonowania. Działamy na terenie Bolesławca, Lwówka Śląskiego, Legnicy, Zgorzelca i okolice.

Układanie instalacji elektrycznej to najlepszy moment, aby pomyśleć o takich elementach jak:

 • domowa sieć komputerowa
 • okablowanie multimedialne (np. przewody antenowe, systemu muzycznego i kina domowego)
 • telewizji naziemnej i satelitarnej
 • automatyka (system tzw. inteligentnych budynków)
 • alarm
 • domofon lub wideo-domofon

Dużej zmianie uległ system zabezpieczeń jakie należy stosować w instalacjach elektrycznych Bolesławiec między innymi wyłączniki różnicowoprądowe i ograniczniki przepięć. Wskazane rozwiązania chronią przed bezpośrednim porażeniem prądu oraz zabezpieczają instalację przed wystąpieniem pożaru.

Nowoczesne oświetlenie i włączniki wymagają większej ilości kabli więc warto zastosować w tym przypadku rozwiązanie w postaci rurek w których przeprowadza się instalację. W późniejszym okresie w prosty sposób będziemy mogli dołożyć dodatkową wiązkę kabli doprowadzając ją do nowego oświetlenia lub włącznika.

W coraz większym stopniu domowe procesy są bardziej zautomatyzowane pracą kotłów grzewczych, centralnej wentylacji, klimatyzacji, rolet z napędem można sterować praktycznie z jednego panelu komunikacyjnego.

Aby nasza automatyzacja mogła poprawienie działać należy wszystkie urządzenia sprawnie ze sobą połączyć skomunikować co wiąże się z dużą ilością rozciągniętej instalacji elektrycznej. Poprawnie wykonana automatyzacja potrafi w znaczący sposób przyczynić się do wygenerowania oszczędności rzędu 15-30 procent kosztów użytkowania domu biura zakładu. Drugi nie mniej ważny aspekt to po prostu wygoda z korzystania z nowoczesnych urządzeń.

Instalacja elektryczna Bolesławiec w inteligentnym domu jest bardzo ważna można ją przyrównać do ludzkiego krwioobiegu który komunikuje ze sobą wszystkie najważniejsze procesy funkcjonowania. Dlatego należy poświęcić dużo uwagi i wykonać ją w sposób jak najbardziej efektywny.

Zabezpieczamy przewodu w taki sposób aby uniknąć wzajemnych zakłóceń które uniemożliwiły by poprawne działania urządzeń.

 

Co wyróżnia nasze instalacje elektryczne w GBE Bolesławiec?

 • Estetyka
 • Wszystkie kable i okablowania idą zgodnie z ustaloną wcześniej trasą kablową.
 • Nie rozrzucamy kabli po całym pomieszczeniu.
 • Utrzymujemy jeden schemat układania instalacji elektrycznej który jest najbardziej optymalny.
 • Trasy kablowe prowadzone są w rurkach dzięki czemu uzyskujemy mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia instalacji podczas dalszych prac budowlano – remontowych.
 • Dodatkowo podczas użytkowania domu/mieszkania uzyskujemy ułatwiony dostęp do uszkodzonych elementów instalacji które w prosty sposób można wymienić.
 • Nie stosujemy górnych puszek rozdzielczych w pomieszczeniach ponieważ uważamy że ten system instalacji jest już przestarzały i bardzo brzydko wygląda.

 

 • Interesujące rozwiązania

  Interesującym rozwiązaniem jakie stosujemy są specjale puszki elektroinstalacyjne do systemów docieplających. Takie rozwiązanie minimalizuje powstanie mostków termicznych które mogły by się przyczynić do niepotrzebnego wychładzania pomieszczeń.

 • Eliminacja problemów

  W celu wyeliminowania problemów z tynkowaniem ścian nasze instalacje są układane w specjalnych bruzdach. W taki oto sposób możemy uzyskać podczas tynkowania idealnie równą ścianę oraz oszczędzamy dużą ilość materiału tynkarskiego. Wszystko dzięki wyspecjalizowanym, najlepszym elektrykom w Bolesławcu!

 • Wysokiej klasy materiały

  Wyłączniki różnicowoprądowe, ograniczniki przepięć oraz aparatury modułowej. Wszystko dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta.
  W domu w którym znajdują się dzieci nieocenionym rozwiązaniem jest montaż wyłącznika różnicowo prądowego. Ważnym elementem jest również szyna montażowa która umożliwia w sposób czytelny i schludny łączenie poszczególnych obwodów.

 • Współpraca na dobrych warunkach

  Podczas budowy budynków wielopiętrowych prace elektryczne rozpoczynamy już na etapie wylewania stropów. Przygotowujemy odpowiednio wcześniej trasy kablowe i układamy w odpowiednich miejscach rury które są zalewane betonem. W ten sposób unikamy wszelkiego rodzaju wierceń otworów w stropach. Skontaktuj się już dziś! Zamontujemy instalacje elektryczną w Bolesławcu i okolicach!

W dobie szybko rozwijających się technologii elektroenergetycznych i pojawieniu się na rynku nowego terminu Smart Grid który oznacza że wszystkie urządzenia domowego użytku będę ze sobą skomunikowane. Należy przygotować się na technologiczną rewolucje. Nasza firma jest gotowa odpowiedzieć na to wyzwanie i już dziś projektować i wdrażać odpowiednie rozwiązania w instalacji elektrycznej Bolesławiec. Technologia smart grid zaczyna stawiać wysokie wymagania jakie musi spełnić instalacji elektryczna w danym budynku.

 

Grupa biznesowa ERA Sp. z o.o. - firma z międzynarodowym doświadczeniem w montażu instalacji elektrycznych.

 

Montaż instalacji elektrycznych i fotowoltaicznych

Prawidłowo wykonana instalacja elektryczna to gwarancja bezpieczeństwa. Instalacja elektryczna to bardzo ważny element prac wykończeniowych. Zadanie to powinno być wykonane rzetelnie i bezbłędnie, dlatego też najlepiej powierzyć je fachowcom. Grupa Biznesowa ERA sp. z o.o. to zespół doświadczonych specjalistów, posiadających wiedzę, umiejętności oraz niezbędne uprawnienia do realizowania prac w obszarze instalacji elektrycznych. Działamy na terenie Bolesławca, Dolnego Śląska i okolic. Wykorzystujemy najwyższej jakości materiały sprowadzane z Niemiec, dzięki czemu instalacje elektryczne są bezpieczne i bezawaryjne.