Fotowoltaika

Oferujemy produkty sprawdzonego producenta paneli fotowoltaicznych.

AE Solar to jedna z wiodących marek w branży energii odnawialnej, dostarczająca wysokiej jakości produkty i usługi w zakresie czystej energii od 2003 roku. Firma AE Solar została założona przez dr Alexandra Maiera i jego braci w Königsbrunn w Niemczech. AE Solar jest wielokrotnie nagradzaną marką w branży energii odnawialnej, za oferowanie wysokiej jakości produkty oraz za wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań dotyczących paneli fotowoltaicznych.

Marka AE Solar stała się synonimem wysokowydajnych i najwyższej jakości modułów fotowoltaicznych. Firma specjalizuje się w innowacyjnych rozwiązaniach które z powodzeniem wdraża do oferowanych produktów w technologii PV. Stosujemy je przy montażu instalacji fotowoltaicznych w Bolesławcu oraz rejonie.

Wśród nowoczesnych paneli fotowoltaicznych Bolesławiec oferujemy zarówno monokrystaliczne, jak i polikrystaliczne moduły. Monokrystaliczne panele charakteryzują się wyższą sprawnością oraz estetyką, jednak są również droższe. Polikrystaliczne panele są tańsze, ale mają nieco niższą sprawność. Warto również zwrócić uwagę na moduły fotowoltaiczne Bolesławiec oferuje także moduły cienkowarstwowe, które są lżejsze i bardziej elastyczne, ale mają niższą sprawność w porównaniu z monokrystalicznymi i polikrystalicznymi panelami. Wszystkie rodzaje paneli są dostępne od naszego dystrybutora AE Solar.

Firma AE Solar otrzymała nagrodę:

  • SNEC Top 10 Highlights 2017,
  • PV Magazine Top Innovation 2018,
  • finalista Intersolar Award 2019,
  • zwycięzca nagrody Construma Award 2020 za technologię inteligentnych, odpornych na zacienienie modułów.

 

Czym jest Fotowoltaika:

System, jaki proponujemy naszym klientom to najwyższej jakości fotowoltaika (PV). Jej celem jest przetwarzanie światła słonecznego na energię elektryczną, czyli inaczej wytwarzanie prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego. W przeciwieństwie do kolektorów słonecznych, które przekształcają energię w ciepło, instalacje fotowoltaiczne służą do wytwarzania z niej prądu elektrycznego.

Ogniwa, znajdujące się w panelach, tworzone są z płytek krzemowych. W tym celu wykorzystywany jest jednak pierwiastek nie amorficzny, a krystaliczny. Mniej popularne rozwiązanie, jakim są panele cienkowarstwowe (CIGS), powstaje w wyniku napylenia powłoki miedzi, selenu, galanu oraz indu na szkło lub plastik, a następnie dodanie do nich systemu elektrod.

W celu maksymalizacji uzyskiwanych efektów, ogniwa łączone są w moduły (grupy ogniw w urządzeniu). Panele fotowoltaiczne, w których najczęściej tworzone są ogniwa mają powierzchnię od 0,2 – 1,0 m². Tego rodzaju rozwiązania stosowane są głównie w technice kosmicznej – cechuje je bezobsługowość oraz doskonała żywotność, która pozwala na korzystanie z nich przez 25 lat. Zależnie od modelu oraz producenta, długość użytkowania jest różna i może wynosić nawet ponad 30 lat.

 

Intensywny rozwój fotowoltaiki

Ilość zamontowanych instalacji z roku na rok wzrasta. Korzystają z nich zarówno budynki prywatne, jak i obiekty handlowe czy publiczne. Dzięki odpowiednio dobranym materiałom, panele słoneczne mogą skutecznie wyposażyć w energię elektryczną zarówno mieszkanie, dom jednorodzinny, magazyn, centrum handlowe czy gospodarstwo rolne.

Fotowoltaika obecnie bardzo dynamicznie się rozwija i należy przypuszczać, że w niedalekiej przyszłości będzie coraz powszechniej stosowana. Więcej na temat proponowanych przez nas instalacji mogą Państwo dowiedzieć się w naszym punkcie stacjonarnym w Bolesławcu lub dzwoniąc pod jeden z naszych numerów: 510-240-160 lub 535-864-757.

Skontaktuj się


Kim jest Prosument:

Wedle Ustawy z 19 lipca 2019 roku o odnawialnych źródłach energii, prosument to "odbiorca końcowy wytwarzający energię elektryczną z odnawialnych źródeł energii na własne potrzeby w mikroinstalacji, pod warunkiem że w przypadku odbiorcy końcowego niebędącego odbiorcą energii elektrycznej w gospodarstwie domowym, nie stanowi to przedmiotu przeważającej działalności gospodarczej określonej zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 40 ust. 2 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej". Oznacza to, że prosumentami mogą być osoby fizyczne, rolnicy oraz przedsiębiorstwa (pod warunkiem, że takie przedsiębiorstwo nie jest elektrownią, a produkcja prądu - głównym zajęciem).

Prawo przewiduje dla prosumentów specjalne warunki na jakich będzie rozliczana nadwyżka wyprodukowanej energii która trafiła do sieci OSD.

Energia będzie rozliczana po cenie jaka będzie publikowana co miesiąc na TGE (Towarowej Giełdzie Energii) https://tge.pl/dane-statystyczne

Panele fotowoltaiczne produkują najwięcej prądu w ciągu dnia i latem. Gospodarstwa domowe najwięcej prądu zużywają pod wieczór i zimą, szczególnie jeśli mieszkanie jest ogrzewane prądem lub pompą ciepła. Wynika z tego prosty wniosek, że spora część produkowanej energii staje się nadwyżką i jest przekazywana do sieci energetycznej OSD.

Warto również wspomnieć, iż nasza firma wspiera program Mój Prąd, dzięki któremu osoby pragnące czerpać energię z promieni słonecznych mogą ubiegać się o dotacje związane z montażem systemów fotowoltaicznych. Korzystanie z energii odnawialnej jest postrzegane jako krok w stronę ekologicznego stylu życia oraz pomoc w budowaniu czystego i przyjaznego środowiska.

Wyceń instalację Fotowoltaiczną

lub

Skontaktuj się z nami