Grzałka PV

Grzałka PV

Urządzenie marki My-PV - Grzałka ELWA, które jest instalowane przy zbiorniku ciepłej wody użytkowej i wykorzystuje energię słoneczną z mikroinstalacji fotowoltaicznej do podgrzewania wody. Nagrzewacz wody jest o mocy znamionowej 2kW. Grzałka fotowoltaiczna ELWA bezpośrednio wykorzystuje moduły fotowoltaiczne do produkcji ciepłej wody użytkowej (C.W.U.), bez potrzeby stosowania inwertera. W wyniku tego, urządzenie funkcjonuje jako niezależna instalacja, niezależna od sieci, co oznacza, że nie jest wymagane jego podłączenie do sieci energetycznej.

Temperaturę ciepłej wody użytkowej można regulować za pomocą pokrętła, a stan urządzenia jest wyświetlany na panelu LED.

Opcjonalna możliwość wykorzystania dodatkowego układu pracującego na prąd zmienny AC (zasilanie sieciowe), można zapewnić stały dostęp do ciepłej wody, niezależnie od poziomu nasłonecznienia lub w przypadku większego zużycia ciepłej wody.

Jeśli masz mikroinstalację fotowoltaiczną, możesz korzystać z ciepłej wody za darmo, wykorzystując energię słoneczną!

Natomiast dla klientów zakładających fotowoltaikę, oferujemy grzałkę PV.Poniżej prezentujemy, jak wygląda podłączona i działająca Grzałka PV w praktyce: