Instalacje i panele fotowoltaiczne

Oferujemy produkty sprawdzonego producenta paneli fotowoltaicznych.

AE Solar to jedna z wiodących marek w branży energii odnawialnej, dostarczająca wysokiej jakości produkty i usługi w zakresie czystej energii od 2003 roku. Firma AE Solar została założona przez dr Alexandra Maiera i jego braci w Königsbrunn w Niemczech. AE Solar jest wielokrotnie nagradzaną marką w branży energii odnawialnej, za oferowanie wysokiej jakości produkty oraz za wpowadzanie innowacyjnych rozwiązań dotyczących paneli fotowoltaicznych.

Marka AE Solar stała się synonimem wysokowydajnych i najwyższej jakości modułów fotowoltaicznych. Firma specjalizuje się w innowacyjnych rozwiązaniach które z powodzeniem wdraża do oferowanych produktów w technologii PV.

Firma AE Solar otrzymała nagrodę:

  • SNEC Top 10 Highlights 2017,
  • PV Magazine Top Innovation 2018,
  • finalista Intersolar Award 2019,
  • zwycięzca nagrody Construma Award 2020 za technologię inteligentnych, odpornych na zacienienie modułów.

Czym jest Fotowoltaika:

System, jaki proponujemy naszym klientom to najwyższej jakości fotowoltaika (PV). Jej celem jest przetwarzanie światła słonecznego na energię elektryczną, czyli inaczej wytwarzanie prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego. W przeciwieństwie do kolektorów słonecznych, które przekształcają energię w ciepło, instalacje fotowoltaiczne służą do wytwarzania z niej prądu elektrycznego.

 

Ogniwa, znajdujące się w panelach, tworzone są z płytek krzemowych. W tym celu wykorzystywany jest jednak pierwiastek nie amorficzny, a krystaliczny. Mniej popularne rozwiązanie, jakim są panele cienkowarstwowe (CIGS), powstaje w wyniku napylenia powłoki miedzi, selenu, galanu oraz indu na szkło lub plastik, a następnie dodanie do nich systemu elektrod.

 

W celu maksymalizacji uzyskiwanych efektów, ogniwa łączone są w moduły (grupy ogniw w urządzeniu). Panele fotowoltaiczne, w których najczęściej tworzone są ogniwa mają powierzchnię od 0,2 – 1,0 m². Tego rodzaju rozwiązania stosowane są głównie w technice kosmicznej – cechuje je bezobsługowość oraz doskonała żywotność, która pozwala na korzystanie z nich przez 25 lat. Zależnie od modelu oraz producenta, długość użytkowania jest różna i może wynosić nawet ponad 30 lat.

Intensywny rozwój fotowoltaiki

Ilość zamontowanych instalacji z roku na rok wzrasta. Korzystają z nich zarówno budynki prywatne, jak i obiekty handlowe czy publiczne. Dzięki odpowiednio dobranym materiałom, panele słoneczne mogą skutecznie wyposażyć w energię elektryczną zarówno mieszkanie, dom jednorodzinny, magazyn, centrum handlowe czy gospodarstwo rolne.

 

Do końca 2006 roku zostało zainstalowanych aż 1581 MW paneli słonecznych na całym świecie. Wyprodukowana przez nie moc wynosiła 6890 MW. Pod koniec 2011 roku na świecie zamontowanych było już 27 650 MW instalacji, których moc całkowita wyniosła 67 350 MW. Jak widać na przestrzeni podanych lat instalacje stały się chętnie wybieranym rozwiązaniem przez mieszkańców całego świata.

 

Fotowoltaika obecnie bardzo dynamicznie się rozwija i należy przypuszczać, że w niedalekiej przyszłości będzie coraz powszechniej stosowana. Więcej na temat proponowanych przez nas instalacji mogą Państwo dowiedzieć się w naszym punkcie stacjonarnym w Bolesławcu lub dzwoniąc pod jeden z naszych numerów: 510-240-160 lub 535-864-757.

Kim jest Prosument:

Wedle Ustawy z 19 lipca 2019 roku o odnawialnych źródłach energii, prosument to "odbiorca końcowy wytwarzający energię elektryczną z odnawialnych źródeł energii na własne potrzeby w mikroinstalacji, pod warunkiem że w przypadku odbiorcy końcowego niebędącego odbiorcą energii elektrycznej w gospodarstwie domowym, nie stanowi to przedmiotu przeważającej działalności gospodarczej określonej zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 40 ust. 2 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej". Oznacza to, że prosumentami mogą być osoby fizyczne, rolnicy oraz przedsiębiorstwa (pod warunkiem, że takie przedsiębiorstwo nie jest elektrownią, a produkcja prądu - głównym zajęciem).

Prawo przewiduje dla prosumentów specjalne ułatwienia i ulgi. Przede wszystkim umożliwia magazynowanie nadwyżki energii w sieci elektroenergetycznej OSD (Operatora Systemów Dystrybucyjnych). Prosumenci w ciągu 12 miesięcy mogą odebrać z sieci 80% (70% w wypadku instalacji powyżej 10kW) zmagazynowanych nadwyżek energii elektrycznej bez ponoszenia jakichkolwiek opłat. Reszta zmagazynowanej energii jest przekazywana na rzecz OSD za możliwość magazynowania.

Panele fotowoltaiczne produkują najwięcej prądu w ciągu dnia i latem. Gospodarstwa domowe najwięcej prądu zużywają pod wieczór i zimą, szczególnie jeśli mieszkanie jest ogrzewane prądem. Wynika z tego prosty wniosek, że spora część produkowanej energii staje się nadwyżką i jest przekazywana do sieci energetycznej. Pamiętać należy że większą cześć energii oddanej do sieci OSD można później bez kosztowo odzyskać. Dzięki temu korzystamy z darmowego prądu również zimą i wieczorami.

Finansowanie

Mój prąd – dotacje do instalacji fotowoltaicznych

Mój Prąd to rządowy program skierowany do gospodarstw domowych (osób fizycznych). Projekt zakłada dofinansowanie instalacji PV kwotą maksymalnie 4 000 zł. Regulamin i szczegóły programu są dostępne na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – www.nfosigw.gov.pl

 

Czyste Powietrze – ogólnopolski program wsparcia finansowego na termomodernizację obiektu mieszkalnego.

Do programu zaliczają się takie działania jak: Wymiana źródła ciepła na ekologiczne OZE, Wszystkie prace związane z termomodernizacją. Docieplenie budynku, wymiana stolarki okiennej i itp.

 

Preferencyjne kredyty na zakup i montaż urządzeń ekologicznych zaliczających się do kategorii OZE:

Fotowoltaika, Pompy Ciepła, Rekuperatory, mikro instalacje wiatrakowe i itp.

Coraz więcej instytucji finasowych zaczyna oferować korzystne warunki finansowania inwestycji szczególnie warto zapoznać się z ofertami takich banków jak PKO BP, Alior Bank, ING Bank Śląski, BOŚ Bank

 

Nowy Ład - nowe możliwości programu Mój Prąd

Zgodnie z informacjami opublikowanymi na stronie rządowej, nabór wniosków o dofinansowanie w ramach 3. edycji programu Mój Prąd został zamknięty z dniem 06.10.2021 z powodu wyczerpania budżetu programu. To jednak nie zamyka całkowicie możliwości uzyskania dotacji na założenie instalacji fotowoltaicznej. Wraz z nowym rokiem został uruchomiony nowy program Mój Prąd 4 edycja, przed wieloma osobami otwiera się możliwość skorzystania z nowoczesnych, ekologicznych urządzeń, zapewniających najwyższy komfort życia.

 

Wprowadzenie nowej, czwartej już edycji programu Mój Prąd które uruchomienie zostało zaplanowane na 15 kwietnia 2022 roku umożliwi potencjalnym beneficjentom ubiegać się o dodatkowe środki na zakup urządzeń pozytywnie wpływających na środowisko oraz zmniejszyć koszty zakupu energii elektrycznej.

 

W tym roku edycja programu zostanie bowiem rozszerzona o nowe możliwości dla przyszłych konsumentów. Poza instalacją fotowoltaiczną, można także liczyć na dofinansowanie do magazynów energii oraz inteligentnych systemów zarządzania energią w domu czy magazynów ciepła. Co istotne, z możliwości dotacji na instalację dodatkowych elementów mogą ubiegać się zarówno nowi wnioskodawcy, jak i beneficjenci poprzednich edycji programów rządowych Czyste Powietrze oraz Mój Prąd.

 

Przewidziany budżet dofinansowania wyniesie 350 mln złotych i ma na celu wsparcie przydomowych inwestycji, umożliwiających wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, jakim jest promieniowanie słoneczne. Pojedyncza dotacja do samej instalacji fotowoltaicznej wynosi 4000 zł jeżeli jednak zdecydujemy się na rozbudowę instalacji PV o dodatkowe komponenty to dotacja na panele wyniesie 5000 zł a dofinansowanie do magazynu energii wyniesie 7500 zł natomiast dofinansowanie do magazynu ciepła wyniesie 5000 zł można również starać się o dofinansowanie do systemu HEMS inteligentnego zarządzania siecią elektryczną a kwota dotacji wynosi 3000 zł.

 

Dotacje do fotowoltaiki

Wysokość dofinansowana zależna jest od rodzaju inwestycji, na jaką składany jest wniosek. Na zakup i montaż samej instalacji fotowoltaicznej czy rozbudowanej o nowe komponenty. W przypadku chęci założenia paneli wraz z dodatkowymi elementami takimi jak magazyn energii elektrycznej,  magazyn ciepła czy inteligentne systemy zarządzania energią w domu – kwota ta będzie proporcjonalnie wyższa.

 

Program dotacji przeznaczony jest dla mieszkańców każdego województwa, my natomiast zajmujemy się montażem instalacji na terenie województwa dolnośląskiego. Tutaj mogą Państwo liczyć na realizację profesjonalnej usługi, która pozwoli cieszyć się niższymi rachunkami, bezpieczeństwem oraz najwyższym komfortem użytkowania instalacji fotowoltaicznej.